Krásný den,

protože se snažíme ze všech sil, máme pro vás akci, skrze kterou můžete pomoci zachránit Scholu Artist, ale i ostatní studia zapojená do této benefice. Chceme Vás s ní seznámit.

Dlouhá léta bojoval pole dance v České republice s předsudky a s představou, že tyče patří do striptýzových barů, ne do tělocvičny. Ve chvíli, kdy se situace začala obracet k lepšímu a pole dance se začal ukotvovat mezi uznávanými sporty, zasáhla jej další rána. Z důvodu vládních nařízení studia provozující pole dance a další sporty řadící se ke vzdušné akrobacii musela zavřít, stejně jako ostatní sportoviště. První uzavření přišlo v březnu a trvalo bez mála dva měsíce. Další potom v říjnu a trvá s krátkou přestávkou až dodnes. V roce 2020 tak studia nemohla provozovat svá podnikání téměř 130 dní. Finanční rezervy jsou na nule, kompenzace v nedohlednu.

Silné ženy, které vybudovaly svá taneční studia doslova od nuly, obětovaly svůj čas, energii i úspory, se nyní spojily v nebývalé shodě s jediným cílem zachránit svůj sen a svůj milovaný sport pro dnes již nemalou komunitu věrných klientek i mezinárodně úspěšných soutěžících. Autorkou myšlenky spojit studia do benefiční akce je Tereza Siedlová, majitelka studia Destiny: „V první vlně jsem byla nucena zavřít svou pobočku v Praze. Byla jsem optimistická a v srpnu otevřela studio v Unhošti. Kvůli této změně teď nemám nárok na kompenzační bonus na nájemné. Proto mě napadlo uspořádat benefiční sbírku, ale nejen pro sebe, ale i pro ostatní studia v České republice.“    

Zapojila se studia s dlouholetou tradicí i úplní nováčci

Když přijdete na soutěž v pole dance, možná vás překvapí, jak přátelská atmosféra tam panuje. Soutěžící se podporují navzájem, i když soutěží proti sobě. V tomto duchu – společnými silami – se nese i celý projekt Benefice pro pole dance, který zastřešila národní nezisková organizace Czech Pole Sport Organization, z.s.

„Tereza nás oslovila se svým nápadem, který se nám velice líbil. Dlouho jsme řešili možné způsoby realizace a podmínky, až jsme nakonec zvolili spolupráci s portálem Donio.cz a oslovili studia v České republice. Peníze, které přes portál vybereme, rozdělíme mezi zapojená studia rovným dílem. Nebudeme dělat rozdíl mezi tím, zda je studio velké nebo malé, jakou má kapacitu nebo kolik lidí se nahlásí na jeho benefiční workshopy. Chceme tím ukázat, že umíme táhnout za jeden provaz a podpořit se navzájem. Chceme tuto krizi zvládnout společnými silami,“ vysvětluje Daniela Čaloudová, členka výkonného výboru Czech Pole Sport Organization, z.s. a zároveň spolumajitelka pražského studia Pole Heaven.

 

Bojujeme, ale síly docházejí

V první vlně kvůli nastavené podmínce slevy na nájemném jen málokdo dosáhl na významné kompenzační bonusy, které by pomohly pokrýt provozní náklady. A i ti, kteří na nějaký bonus dosáhli, nezískali plnohodnotné odškodnění za dobu, kdy museli svou činnost zastavit. Letní „okurková sezóna“ nikomu finančně nijak výrazně nepomohla a než se studia stihla oklepat a vzpamatovat, přišla další uzavírka. Nikdo se nechce vzdát svého snu, který několik let budoval, ale brzy již nebude z čeho zaplatit nájemné. „Na účtu máme peníze na poslední nájem a pak budeme na nule. Pokud se situace brzy nezmění, nevím, co budeme dělat,“ potvrzuje Linda Vedralová z pražského studia Firefly.

S finančními potížemi se potýká většina studií po celé republice a budoucnost je nejistá. Všichni doufají, že se ke svému oblíbenému sportu a v mnoha případech i zdroji obživy budou moci co nejdříve vrátit, a to i díky výtěžku z Benefice pro pole dance.

Cílová částka na portálu Donio je stanovena na 100 tisíc korun, přestože pro udržení celkem 16 zapojených studií by byla třeba částka několikanásobně vyšší. Jejich majitelky a provozovatelky se však nevzdávají naděje. Sbírka odstartovala 8. ledna 2021 a již během prvních několika dní se na podporu pole dance v České republice sešlo více než 40 tisíc korun.

Do benefice za zapojila studia z celé České republiky od těch, které tu mají dlouholetou tradici, až po úplné nováčky. Mezi studii najdeme například brněnská studia Schola Artist a Decadance , jejichž svěřenci úspěšně reprezentují Českou republiku na mezinárodních soutěžích a jejichž trenéři jsou mistry světa a patří do uznávané špičky, pražské studio Pole Škola s několikanásobnou mistryní v pole sport Stacey Akentyevou, olomouckou Tancelář s úřadující českou šampionkou Michaelou Páťalovou a řadu dalších. Jsou to právě tyto pole dance hvězdy, které ve svých studiích povedou benefiční workshopy, kterými celá benefice vyvrcholí 13. března 2021 symbolicky zhruba rok od prvního uzavření provozoven.

Přispět dobrovolnou částkou bez odměny nebo si zakoupit vstup na workshop či nádherné autorské kresby od autorů Štěpána Páťala a malířky Katastrofé mohou zájemci, kteří chtějí podpořit pole dance v České republice, přes portál Donio až do 28. 2. 2021.

 

JAK NÁS MŮŽETE PODPOŘIT?

Zakoupení poukazu na workshopy, které proběhnou 13.3.2021 (pokud to situace nedovolí, proběhnou později) v našem studiu. Cena za jeden workshop je stanovená na 300 Kč.  

Poukaz si koupíte přes tento odkaz: https://www.donio.cz/prispevek/866?reward=eac481a8-45e2-492f-a79d-86261c34c8e2

 

JAKÉ WORKSHOPY JSME SI PRO VÁS PŘIPRAVILI ve Schole Artist?

1. WS: Akrojóga s Bobem a Ladou
Na našem WS acroyogy se dostanete do pozic, o kterých se vám možná ani nesnilo. Co se zpočátku zdá neproveditelné, časem půjde jako nic a to díky rozvoji přirozené síly, flexibility, párové souhry i důvěry. Dynamická pojetí acroyogy umožňuje rozpohybovat jednotlivé pozice a spojovat je do různých kombinací. Nebudeme se držet jen při zemi a hlavou vzhůru, ale zkusíme také překonat obavy a prohlédnout na svět a ostatní z „ptačí“ perspektivy.

2. WS: Contemporary s Pavlem Kolářem
Na mém WS se společně přesuneme do světa moderního tance, takového jak ho vnímám já. Zahřejeme se, procvičíme si nějaké základní techniky a poté vetšinu hodiny věnujeme nácviku a prodýchání taneční choreografie. Tu si koncem hodiny několikrát zatančíme a natočíme, tak abychom si to společně užili a měli krásnou vzpomínku.

3. WS: Strip Speciál s Lenkou Kolářovou
Na tomto WS budeme tančit připravenou choreografii. Na WS si přineste pohodlné oblečení, nákoleníky, podpadky a svetr či košili navíc. Budeme využívat taneční figury a floorwork s tyčí a bez.

 

Budeme moc rádi za podporu, ať už zakoupením poukazu na naše workshopy, nebo přispěním na hromadnou sbírku benefice!

O nás

Schola Artist je novocirkusové studio. Jako lektoři v našich oborech čerpáme zkušenosti od roku 2011. Jsme průkopníky výuky Pole Dance dětí. Také jsme jako první propojili pole sport s klasickým baletem. Naše studio je s vámi již více jak 3 roky. Každoročně se u nás učí stovky klientů, převážně dětí v malých skupinách, tak abychom zajistili individuální přístup a kvalitu výuky.

Stále vám nabízíme to nejlepší, a to jak ve výuce, tak i vybaveností a dobrou atmosférou našich sálů.


Schola Artist
Hybešova 18, Brno

+420 776 890 607
+420 739 433 844

info@studioartist.cz

Ing. Lenka Kolářová

Neužilova 686/4
Brno, 62500

IČO: 01200232

č. bank. účtu: 2601195164/2010

Pavel Kolář Dis.

Neužilova 686/4
Brno, 62500

IČO: 07064721

č. bank. účtu: 2301430767/2010